Vale Hizmeti
Vale Hizmeti

Vale Hizmeti

Oto bakım hizmetleri kapsamında sunulan vale hizmeti; araç performans bakımları veya onarım işlemleri için araçların belirlenen lokasyonlardan alınmasını kapsar.

Yani periyodik bakım, hasar onarım, km başı başımlar veya mevsimsel bakım hizmetleri için yapılacak işlemler için araç sahiplerinin servislere gitmesi gerekmez.

Vale hizmetleri kapsamında araç sahiplerinin belirlediği adreslerden araçlar teslim alınır ve istenen hizmet dahilinde işlemler yapılır. Vale hizmeti ile araç işlem sonrası araç sahiplerinin istediği lokasyonlara teslim edilir. Büyük bir vakit tasarrufu ve hizmet konforu sunan bu sistemde güvenilir firma tercihi oldukça önemlidir.

Oto Bakım Uygulamaları

Araçların kullanım güvenliği ve sürüş konforu oto bakım uygulamaları ile desteklenebilir. Böylece uzun ömürlü güvenli kullanım kriterleri karşılanabilir. Vale hizmeti araç bakım uygulamaları sırasında yetkili firmaların sunduğu işlevsel hizmetlerden biridir. Oto bakım işlemleri için araç sahiplerinin belirlediği adreslerden teslim alınan araçların bakım ve onarımı yapılarak teslimini içeren bu hizmet konfor odaklıdır. Araç bakımı için servise gitmek ve beklemek gibi vakit kayıplarını engeller. Vale hizmeti sunulan araç bakım uygulamalarından bazıları şunlardır:
  • Periyodik bakımlar
  • Km başı bakımlar
  • Ağır bakım uygulamaları
  • Hasar onarımları
  • Mevsimsel bakımlar
  • 15 adım kontrol uygulamaları
Araç sahipleri için hasar onarım ve düzenli bakım uygulamalarında hizmet sağlayıcı tercihi ve sunulan hizmet yelpazesi dikkate alınmalıdır. Yetkili firmaların sunduğu bakım/onarım işlemlerinde garantili işlem kapsamında uygulamaların olması, kullanım konforu ve güvenliği açısından önemlidir. Öte yandan fiyat/performans değerlendirmeleri açısından yetkili hizmet sağlayıcılar tüm işlemlerin orijinal malzeme ve uzman ekipmanla gerçekleşmesini sağlayarak uzun vadede tasarruf imkanı sağlar.

Vale Hizmeti Avantajları

Vale hizmeti yetkili firmalar tarafından sunulan; araç bakım ve onarım işlemlerinde belirli adreslerden araçların alınması ve işlem sonrası teslimini kapsayan bir uygulamadır. Bu hizmetin en önemli avantajı araç sahiplerinin servis teslimi ve onarım süreçlerini takibi için vakit kazanmasıdır.

Firmalar araçların güvenli biçimde teslim alınarak servis alanına getirilmesini, ilgili bakım ve onarım işlemlerini yapılmasını, ardından araç sahibinin istediği adrese teslimini sağlar. Böylece oto bakım uygulamaları için ayrıca teslim ve süreç takibine yönelik vakit kaybı önlenmiş olur.

İlgili Konular

Kış Lastiğine Kadar Kullanılır

Kış Lastiğine Kadar Kullanılır

Lastik kullanımı araçlarda en kritik hususların başında yer alır. Sürüş sırasında zeminle aracın en önemli bağlantısı olan lastiklerin mevsim şartlarına uygun biçimde ve optimal basınç değerinde olması gerekir. Böylece maksimum verimde yol tutuşu sağlanır. Kullanım güvenliğinin ve sürüş konforunun korunması bakımından uygun lastik seçimi büyük önem taşırken, kış lastiklerinin yıl boyu kullanımı ve değişim zamanlarına ilişkin sorular merak konusu olmuştur. Mevsime özgü şartlar için farklı tekniklerle üretilen kış lastikleri sürekli kullanılamaz. Çünkü bu lastikler kış mevs...

Rehbere git

Periyodik Bakımda Neler Yapılmaktadır

Periyodik bakımda amaç aracınızın daha güvenli ve sağlıklı çalışması, performansının ise düşmemesidir. Özellikle bakımın düzenli ve belirli aralıklarla yapılması çok önemlidir. Aksatılması halinde ise istenmeyen olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir. Sizin ve diğer sürücülerin tehlikeye düşmemesi aynı zamanda aracınızın daha büyük sorunlar çıkarmaması için periyodik bakım zorunludur. Aracınız için gereken bakımın aralığını firmamıza sorarak öğrenebilirsiniz. Dizel araç sahibiyseniz 10.000 km’de ve benzinli araçlarda ise 15.000 km’de bakım yapılması uygundur. Yine de emin olamıy...

Rehbere git
Periyodik Bakımda Neler Yapılmaktadır
Kışın Araçta Kontrol Edilmesi Gerekenler

Kışın Araçta Kontrol Edilmesi Gerekenler

Kışın aracınızın için dikkat edilmesi gereken bölgeler şu şekilde sıralanabilir; • Lastikler • Motor yağı ve hidrolik sistem sıvıları • Silecek ve aydınlatma sistemleri • Isıtma ve havalandırma sistemleri • Filtrelerin kontrolü ve değişimi • Egzoz bakımı Yukarıdaki durumlara dikkat ederek zorlu kış şartları boyunca aracınızı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Dikkat edeceğiniz bu durumlar aracınızın sağlığını koruyup ömrünü uzatacaktır. Aynı zamanda sürüş esnasında da sizlere büyük konfor sağlayacaktır.

Rehbere git

Güvenli Sürüş Takip Mesafesi

Trafikte tüm şoförlerin dikkat etmesi gereken kurallardan biri olan takip mesafesi son derece büyük önem taşımaktadır. Güvenli sürüş için takip mesafesi nasıl ayarlanır? Gitmekte olduğunuz sürat ile doğru orantılı şekilde artması gereken takip mesafesi dış şartlar ve sahip olduğunuz donanıma bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Fren sisteminizin ve lastiklerinizin doğru bir şekilde çalışıyor olması takip mesafenizi doğru şekilde belirleyebilmenize imkan tanıyacaktır. Aynı şekilde hava şartları uygun düzeyde olmadığında takip mesafenizi arttırarak güvenli sürüşü sağlayabi...

Rehbere git
Güvenli Sürüş Takip Mesafesi