Oto Bahar Bakımı

Oto Bahar Bakımı

Bahar bakımı, zorlu kış aylarının ardından mevsimin değişmesiyle beraber aracın da yeni mevsime uyum sağlaması amacıyla yapılır. Sert bir geçiş olan mevsimler arasında araçların da bu değişime uygun olarak bakımdan geçmesi şarttır. Kış mevsiminde zorlu şartlarda, kar ve yağmurda zorlanan ve yıpranan araçlar bakım ile bir nevi tazelenir.

Bu bakım hizmeti sırasında aracın performansı artırılırken aynı zamanda aracın ömrü de bu işlem ile uzatılır. İhmali söz konusu olan bakım işleminin ise geri dönüşü fazla maliyetli servis hizmetleri olacaktır. Bu nedenle zamanında bu bakımın profesyonel servis firması tarafından yapılması önerilir. Hizmet detayları hakkında fikir almak için firmamızın web sitesini inceleyebilir ya da iletişim numaraları üzerinden firmamıza ulaşarak aklınıza takılanları sorabilirsiniz.

Bahar Bakımı Hizmetinde Yapılan İşlemler

Her bakımda olduğu gibi bahar bakımlarında da yapılan işlemler farklılık gösterir. Bahar bakımında önemli olan nokta ise zorlu kış mevsiminde yıpranmış olan aracınızın tazelenmesi, performansının artırılması ve aracınızın bahar mevsimine hazırlanmasıdır. İhmal edilmeyecek kadar önemli ve ciddi bir işlemdir. İhmali söz konusu olduğunda ortaya daha ciddi sorunlar çıkacağı için aracınızın bakım maliyeti de artacaktır. Zamanında yapılan bakım hem uygun maliyetli olacak hem de aracınızın sürüş keyfini de artıracaktır.

Bahar mevsimine geçişte yapılacak olan bakımda uygulanan işlemler:
  • Kış mevsimde olması gereken kış lastiklerinin değişimi,
  • Hava filtresi değişimi,
  • Hidrolik yağının detaylı kontrolü,
  • Motor yağının detaylı kontrolü,
  • Aracın kış mevsiminde yıpranan aksamlarının bakımı,
  • Araç kliması bakımı ve kontrolü,
  • Araç boya ve çizik onarımı gibi işlemler bahar mevsimine geçiş süresinde yapılmalıdır.
Aracınızın gerekli olan hizmeti doğru bir şekilde alması için servis firmasının profesyonelliği ve aracınız üzerinde çalışacak olan ekibin uzmanlığı da önemlidir. Firmamız bu alanda uzun yıllardır araçlarınızın servis hizmetlerini profesyonel ve başarılı bir şekilde yürütmektedir. Web sitemizde yer alan iletişim bilgileri üzerinden firmamıza ulaşabilir ve bakım hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bahar Bakımını Kasko Sigortası ile Tamamlayın!

Aracınızın bakımını yaptırmanız tek başına yeterli olmayacaktır. Oluşabilecek kaza ve kazaların getireceği maddi yüke karşı kasko sigortası yaptırarak önlem alabilirsiniz. Zorunlu trafik sigortasını kasko sigortası ile desteklemeniz, kaza söz konusu olduğunda kendinizi de korumanızı sağlayacaktır.

İlgili Konular

Periyodik Bakımda Neler Yapılmaktadır

Periyodik Bakımda Neler Yapılmaktadır

Periyodik bakımda amaç aracınızın daha güvenli ve sağlıklı çalışması, performansının ise düşmemesidir. Özellikle bakımın düzenli ve belirli aralıklarla yapılması çok önemlidir. Aksatılması halinde ise istenmeyen olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir. Sizin ve diğer sürücülerin tehlikeye düşmemesi aynı zamanda aracınızın daha büyük sorunlar çıkarmaması için periyodik bakım zorunludur. Aracınız için gereken bakımın aralığını firmamıza sorarak öğrenebilirsiniz. Dizel araç sahibiyseniz 10.000 km’de ve benzinli araçlarda ise 15.000 km’de bakım yapılması uygundur. Yine de emin olamıy...

Rehbere git

Kışın Araçta Kontrol Edilmesi Gerekenler

Kışın aracınızın için dikkat edilmesi gereken bölgeler şu şekilde sıralanabilir; • Lastikler • Motor yağı ve hidrolik sistem sıvıları • Silecek ve aydınlatma sistemleri • Isıtma ve havalandırma sistemleri • Filtrelerin kontrolü ve değişimi • Egzoz bakımı Yukarıdaki durumlara dikkat ederek zorlu kış şartları boyunca aracınızı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Dikkat edeceğiniz bu durumlar aracınızın sağlığını koruyup ömrünü uzatacaktır. Aynı zamanda sürüş esnasında da sizlere büyük konfor sağlayacaktır.

Rehbere git
Kışın Araçta Kontrol Edilmesi Gerekenler
Kış Lastiğine Kadar Kullanılır

Kış Lastiğine Kadar Kullanılır

Lastik kullanımı araçlarda en kritik hususların başında yer alır. Sürüş sırasında zeminle aracın en önemli bağlantısı olan lastiklerin mevsim şartlarına uygun biçimde ve optimal basınç değerinde olması gerekir. Böylece maksimum verimde yol tutuşu sağlanır. Kullanım güvenliğinin ve sürüş konforunun korunması bakımından uygun lastik seçimi büyük önem taşırken, kış lastiklerinin yıl boyu kullanımı ve değişim zamanlarına ilişkin sorular merak konusu olmuştur. Mevsime özgü şartlar için farklı tekniklerle üretilen kış lastikleri sürekli kullanılamaz. Çünkü bu lastikler kış mevs...

Rehbere git

Güvenli Sürüş Takip Mesafesi

Trafikte tüm şoförlerin dikkat etmesi gereken kurallardan biri olan takip mesafesi son derece büyük önem taşımaktadır. Güvenli sürüş için takip mesafesi nasıl ayarlanır? Gitmekte olduğunuz sürat ile doğru orantılı şekilde artması gereken takip mesafesi dış şartlar ve sahip olduğunuz donanıma bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Fren sisteminizin ve lastiklerinizin doğru bir şekilde çalışıyor olması takip mesafenizi doğru şekilde belirleyebilmenize imkan tanıyacaktır. Aynı şekilde hava şartları uygun düzeyde olmadığında takip mesafenizi arttırarak güvenli sürüşü sağlayabi...

Rehbere git
Güvenli Sürüş Takip Mesafesi