Akü Garanti Kapsamı

Akü Garanti Kapsamı

Akü garantisi, ticari ve bireysel araçlara göre değişkenlik gösterebilir. Özellikle garantinin geçerli olma süresinde akü alacağınız firmanın şartlarından emin olmanız önemlidir. Firmalara göre garanti süresi, kapsamı ve detayları değişkenlik gösterebilir.

Satın alma işlemi yapmadan önce firmaların size sunduğu tüm detay ve ayrıntılara vakıf olmalısınız. Tüm detayları gözden geçirerek satın alma işlemi yapmalı ve garanti süresi ile kapsamından memnun olduğunuz firmayı tercih etmelisiniz. Daha detaylı bilgi için firmamıza iletişim bilgileri üzerinden ulaşabilir ve ekibimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Akünün Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Marşa bastığınız zaman aracın çalışmaması, akünün bittiğine işaret eder. Aynı zamanda ekran ışıkları soluk bir görüntüye sahiptir ya da yanmayabilir. Bu durumda akünün bittiğinden bahsedilebilir. Akünün bitmesinden önce azaldığı bazı detaylar ile anlayabilirsiniz. Bunlar:
  • Akü ikaz lambası,
  • Akü göstergesi gibi detaylar size akünün bittiğine dair net bilgiler verebilir. Bu durumda hızlı bir şekilde uzman bir servisten hizmet almanız gerekir.
Akü üzerinde + ve – sembolleri bulunur. Akünün durumunu belirten bu sembollerin araba çalıştıktan hemen sonra sönmesi gerekir. Ancak sönmüyorsa bu durum akünün bittiğine işarettir. Bu durumda akü garantisi için aküyü aldığınız firmaya ulaşabilir ve durumu anlatabilirsiniz.

Düzenli Akü Kontrolünün Önemli?

Akü, aracın kalbi olarak düşünülen önemli ve kıymetli bir parçadır. Gerekli özeni ve bakımı göstermek de bir o kadar önemlidir. Aracın çalışması için motordan gerekli enerjiyi veren akü, araç içindeki diğer tüm işlem ve enerji ihtiyacını da karşılar. Bu nedenle aracın aküsünün herhangi bir hasar ve zarar görmemesi için düzenli kontrol önemlidir. Belirli aralıklarla yapılan akü kontrolleri sonrasında akünün bakıma ya da onarıma ihtiyacı olup olmadığını görebilirsiniz. Bu konuda alanında uzman ve donanımlı firmalardan yardım almanız daha uygun olacaktır. akü garantisi geçmiş dahi olsa düzenli bakım ile akünüzün ömrünü uzatmanız mümkündür.

Akü Değişim Fiyatları

Fiyatlar; akü kalitesi, firma, üretici firma ve markasına göre değişkenlikle gösterebilir. Bu nedenle akü satışı gerçekleştiren firmaların fiyat listesi de farklılık gösterebilir. Güvenilir, kaliteli ve uygun fiyata akü değişimi için firmamızın avantajlı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Akü garantisi de bu şekilde değişkenlik gösteren konulardandır.

İlgili Konular

Kışın Araçta Kontrol Edilmesi Gerekenler

Kışın Araçta Kontrol Edilmesi Gerekenler

Kışın aracınızın için dikkat edilmesi gereken bölgeler şu şekilde sıralanabilir; • Lastikler • Motor yağı ve hidrolik sistem sıvıları • Silecek ve aydınlatma sistemleri • Isıtma ve havalandırma sistemleri • Filtrelerin kontrolü ve değişimi • Egzoz bakımı Yukarıdaki durumlara dikkat ederek zorlu kış şartları boyunca aracınızı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Dikkat edeceğiniz bu durumlar aracınızın sağlığını koruyup ömrünü uzatacaktır. Aynı zamanda sürüş esnasında da sizlere büyük konfor sağlayacaktır.

Rehbere git

Güvenli Sürüş Takip Mesafesi

Trafikte tüm şoförlerin dikkat etmesi gereken kurallardan biri olan takip mesafesi son derece büyük önem taşımaktadır. Güvenli sürüş için takip mesafesi nasıl ayarlanır? Gitmekte olduğunuz sürat ile doğru orantılı şekilde artması gereken takip mesafesi dış şartlar ve sahip olduğunuz donanıma bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Fren sisteminizin ve lastiklerinizin doğru bir şekilde çalışıyor olması takip mesafenizi doğru şekilde belirleyebilmenize imkan tanıyacaktır. Aynı şekilde hava şartları uygun düzeyde olmadığında takip mesafenizi arttırarak güvenli sürüşü sağlayabi...

Rehbere git
Güvenli Sürüş Takip Mesafesi
Kış Lastiğine Kadar Kullanılır

Kış Lastiğine Kadar Kullanılır

Lastik kullanımı araçlarda en kritik hususların başında yer alır. Sürüş sırasında zeminle aracın en önemli bağlantısı olan lastiklerin mevsim şartlarına uygun biçimde ve optimal basınç değerinde olması gerekir. Böylece maksimum verimde yol tutuşu sağlanır. Kullanım güvenliğinin ve sürüş konforunun korunması bakımından uygun lastik seçimi büyük önem taşırken, kış lastiklerinin yıl boyu kullanımı ve değişim zamanlarına ilişkin sorular merak konusu olmuştur. Mevsime özgü şartlar için farklı tekniklerle üretilen kış lastikleri sürekli kullanılamaz. Çünkü bu lastikler kış mevs...

Rehbere git

Periyodik Bakımda Neler Yapılmaktadır

Periyodik bakımda amaç aracınızın daha güvenli ve sağlıklı çalışması, performansının ise düşmemesidir. Özellikle bakımın düzenli ve belirli aralıklarla yapılması çok önemlidir. Aksatılması halinde ise istenmeyen olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir. Sizin ve diğer sürücülerin tehlikeye düşmemesi aynı zamanda aracınızın daha büyük sorunlar çıkarmaması için periyodik bakım zorunludur. Aracınız için gereken bakımın aralığını firmamıza sorarak öğrenebilirsiniz. Dizel araç sahibiyseniz 10.000 km’de ve benzinli araçlarda ise 15.000 km’de bakım yapılması uygundur. Yine de emin olamıy...

Rehbere git
Periyodik Bakımda Neler Yapılmaktadır