Periyodik Bakımda Neler Yapılmaktadır

Periyodik Bakımda Neler Yapılmaktadır

Periyodik bakımda amaç aracınızın daha güvenli ve sağlıklı çalışması, performansının ise düşmemesidir. Özellikle bakımın düzenli ve belirli aralıklarla yapılması çok önemlidir. Aksatılması halinde ise istenmeyen olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir. Sizin ve diğer sürücülerin tehlikeye düşmemesi aynı zamanda aracınızın daha büyük sorunlar çıkarmaması için periyodik bakım zorunludur. Aracınız için gereken bakımın aralığını firmamıza sorarak öğrenebilirsiniz. Dizel araç sahibiyseniz 10.000 km’de ve benzinli araçlarda ise 15.000 km’de bakım yapılması uygundur. Yine de emin olamıyorsanız web sitemizde bulunan iletişim bilgilerinden firmamıza ulaşabilir ve hizmetimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Periyodik Bakımda Neler Yapılmaktadır

Periyodik Bakımda Neler Yapılır?

Periyodik Bakımda Neler Yapılır?

Belirli aralıklarla yapılan periyodik bakımda aracınızın markası, modeli kilometresi ve yaşı gibi detaylar bakımın farklılık göstermesine neden olur. Periyodik bakımı standart ve ağır bakım olmak üzere ikiye ayrılır. Kaporta, ön takım far ayarı, elektronik aksam, fren, motor yağı kontrolleri standart bakım içerisinde yer alır. Yağ filtresi, hava filtresi, yakıt filtresi ve polen filtresi değişimi de standart bakımın içerisinde yer alır. Standart bakıma ek olarak yapılan ağır bakımda ise araç için işçilik gerektiren bakımdır. Aracın parça ve elektronik aksamları bu bakım içerisinde de kontrol edilir. Bu kontrolden çıkacak olan sonuç aracın da ihtiyacını ve alması gereken servis hizmetini belirliyor. Hizmeti alacağınız firma bu sonuca göre hızlı bir şekilde aracınız için gerekli işlemlere başlıyor.

Firmamızdan yardım almak ve periyodik bakım hakkında bilgi almak için web sitemizde yer alan iletişim bilgisini kullanabilirsiniz. Alanında uzman ekibimiz hızlı ve doğru bir şekilde sorularınızı cevaplandıracaktır.

Periyodik Bakımda Neler Yapılır?

Periyodik Bakımın Önemi Nedir?

Periyodik Bakımın Önemi Nedir?

Aracınızın güvenliği, araç ömrünün uzunluğu ve araç performansı için periyodik bakım yaptırmak önemlidir. Aynı zamanda sağlıklı bir sürüş ve herhangi bir tehlikenin söz konusu olmaması için de periyodik bakım gereklidir. Tüm bunların yanı sıra ise periyodik bakım, yasal olarak bir zorunluluktur. Araç kilometresine, durumuna, markasına ve modeline göre farklılık gösterebilir. Ancak temelde aynı işlemler olduğu söylenebilir. Periyodik bakımın bir önemli sebebi de gelecekte oluşabilecek hasarları önlemesidir. Periyodik bakımda ve işleyişinde herhangi bir soru ya da sorun için firmamıza ulaşabilirsiniz.

Periyodik Bakımın Önemi Nedir?