Oto Elektrik Sistemleri

Oto Elektrik Sistemleri

Oto bakımında elektrik sistemler nitelikli ve uzman planlamalar dahilinde yapılması gereken işlemlerdir. Özellikle yeni nesil araç tasarımlarında elektrik sistemleri arıza tespiti hızlı ve güvenilir tespit araçları kullanılarak yapılmalıdır. Çünkü bu sistemler tasarım ve mekanik bakımından hassas dengelere sahiptir.

Geleneksel tespit yöntemlerinin aksine programlı bilgisayarlar aracılığıyla yapılan tespiti nokta atışı olmaktadır. Bu sayede kısa sürede ve güvenli biçimde araçlardaki arızalar tespit edilebilir. Elektrik sistemleri hizmetlerinde alan uzmanı yetkili firmalar tercih edilmelidir. Hem işlem güvenliği hem de nitelikli hizmet alabilmek adına araç sahiplerinin firma tercihinde bu hususu göz önünde bulundurması önem taşır.

Oto Bakım Uygulamaları

Sürüş performansının yükseltilmesi, trafik güvenliğinin sağlanması ve konforun arttırılması için yapılan oto bakım uygulamaları; araçların uzun ömürlü kullanımına katkı sağlar. Elektrik sistemleri, hareket sistemleri kontrolü, motor performans ölçümlemesi gibi pek çok işlemin yapıldığı bu uygulamalar temelde Km başı bakımlar ve mevsimsel bakımlar olarak iki ana kategoride incelenir. Oto bakım uygulamaları kapsamında yapılan işlemlerden birkaçını şu şekilde sıralamak mümkündür:
  • Motor performans ölçümleri/ bakımları
  • Motor sıvı kontrolleri/ dolumu
  • Akü kontrolü/ dolumu
  • Klima sistemleri bakımı
  • Filtreleme sistemleri kontrolü/ değişimi
  • Lastik kontrolleri/ değişimi
Araçların nitelikli bakım işlemleri ve arıza onarım uygulamaları kapsamında hizmet veren yetkili firmalar; araç sahiplerinin oto bakımı için tek tercihi olmalıdır. Hem profesyonel ekipman kullanımı hem orijinal malzeme temini hem de garanti kapsamında işlem güvenliği için yetkili firmalar nitelikli hizmet sağlar. Bu nedenle uzun vadede verimli kullanım ve maliyet avantajı sağlamak isteyen araç sahipleri yetkili firmaları tercih etmelidir. Esenyurt oto elektrik noktamızda 15adımda araç bakımınızı yaptırabilirsiniz.

Elektrik Sistemleri Programları

Elektrik Sistemleri arıza tespiti artık yeni nesil tespit sistemleri ve bilgisayar programları aracılığıyla yapılmaktadır. Bu sayede geleneksel tespit usullerinin aksine nokta atışı arıza tespiti yapmak ve vakitten tasarruf mümkün hale gelmiştir. Yetkili firmalar tarafından sunulan bilgisayarlı arıza tespit işlemleri kapsamında elektronik sistemlerde ortaya çıkan arızaların tespiti de yapılmaktadır. Kısa sürede etkin çözümler kapsamında onarımı yapılan arıza tespit işlemleri; alanda uzman yetkili firmalar tarafından profesyonel ekiplerce gerçekleştirilmektedir. Esenyurt oto elektrik denildiğinde Gündüzoğulları ismi ile karşılaşmanız tesadüf değildir. En son teknoloji cihazlar ile aracınızı detaylı bakım ve onarım hizmeti verilmektedir.

İlgili Konular

Kışın Araçta Kontrol Edilmesi Gerekenler

Kışın Araçta Kontrol Edilmesi Gerekenler

Kışın aracınızın için dikkat edilmesi gereken bölgeler şu şekilde sıralanabilir; • Lastikler • Motor yağı ve hidrolik sistem sıvıları • Silecek ve aydınlatma sistemleri • Isıtma ve havalandırma sistemleri • Filtrelerin kontrolü ve değişimi • Egzoz bakımı Yukarıdaki durumlara dikkat ederek zorlu kış şartları boyunca aracınızı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Dikkat edeceğiniz bu durumlar aracınızın sağlığını koruyup ömrünü uzatacaktır. Aynı zamanda sürüş esnasında da sizlere büyük konfor sağlayacaktır.

Rehbere git

Güvenli Sürüş Takip Mesafesi

Trafikte tüm şoförlerin dikkat etmesi gereken kurallardan biri olan takip mesafesi son derece büyük önem taşımaktadır. Güvenli sürüş için takip mesafesi nasıl ayarlanır? Gitmekte olduğunuz sürat ile doğru orantılı şekilde artması gereken takip mesafesi dış şartlar ve sahip olduğunuz donanıma bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Fren sisteminizin ve lastiklerinizin doğru bir şekilde çalışıyor olması takip mesafenizi doğru şekilde belirleyebilmenize imkan tanıyacaktır. Aynı şekilde hava şartları uygun düzeyde olmadığında takip mesafenizi arttırarak güvenli sürüşü sağlayabi...

Rehbere git
Güvenli Sürüş Takip Mesafesi
Periyodik Bakımda Neler Yapılmaktadır

Periyodik Bakımda Neler Yapılmaktadır

Periyodik bakımda amaç aracınızın daha güvenli ve sağlıklı çalışması, performansının ise düşmemesidir. Özellikle bakımın düzenli ve belirli aralıklarla yapılması çok önemlidir. Aksatılması halinde ise istenmeyen olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir. Sizin ve diğer sürücülerin tehlikeye düşmemesi aynı zamanda aracınızın daha büyük sorunlar çıkarmaması için periyodik bakım zorunludur. Aracınız için gereken bakımın aralığını firmamıza sorarak öğrenebilirsiniz. Dizel araç sahibiyseniz 10.000 km’de ve benzinli araçlarda ise 15.000 km’de bakım yapılması uygundur. Yine de emin olamıy...

Rehbere git

Kış Lastiğine Kadar Kullanılır

Lastik kullanımı araçlarda en kritik hususların başında yer alır. Sürüş sırasında zeminle aracın en önemli bağlantısı olan lastiklerin mevsim şartlarına uygun biçimde ve optimal basınç değerinde olması gerekir. Böylece maksimum verimde yol tutuşu sağlanır. Kullanım güvenliğinin ve sürüş konforunun korunması bakımından uygun lastik seçimi büyük önem taşırken, kış lastiklerinin yıl boyu kullanımı ve değişim zamanlarına ilişkin sorular merak konusu olmuştur. Mevsime özgü şartlar için farklı tekniklerle üretilen kış lastikleri sürekli kullanılamaz. Çünkü bu lastikler kış mevs...

Rehbere git
Kış Lastiğine Kadar Kullanılır