Oto Emniyet sistemleri
Oto Emniyet sistemleri

Oto Emniyet sistemleri

Araçların emniyet sistemleri, hem araç hem de yolcuların güvenliği açısından hayati bir öneme sahiptir. Bu sistemler, potansiyel bir kaza anında zararı minimum seviyeye indirmek ve günlük sürüş esnasında güvenliği maksimum düzeye taşımak için özel olarak tasarlanmıştır.

Servisimizde, bu sistemlerin düzenli bakım ve onarım işlemlerini profesyonel biçimde gerçekleştirerek siz değerli araç sahipleri için maksimum güvenlik ve konfor sunmayı hedefliyoruz.

Modern otomobillerde yer alan temel oto emniyet sistemleri arasında; hava yastıkları, anti-kilit fren sistemleri, elektronik stabilite programları ve çekiş kontrol sistemleri olmak üzere çeşitli unsurlar yer alır. Bu mekanizmaların temel amacı, sürüş sırasında aracın kontrolünü maksimum düzeye taşımak ve tehlikeli durumlarda aracın daha güvenli bir şekilde tepki vermesine imkan tanımaktır. Yokuş kalkış desteği gibi yardımcı sistemler de emniyet sistemleri arasında sürücülerin zorlu koşullarda araçları daha iyi kontrol etmelerine imkan tanıyan mekanizmalar arasındadır.

Servisimizde, tüm bu emniyet sistemlerinin periyodik kontrolü, arızalarının erken tespiti ve gerekli onarımların yapılabilmesi adına gelişmiş diagnostik araçlardan yardım alıyoruz. Aracınızın emniyet sistemlerinin düzgün bir şekilde çalışmadığını fark ettiğiniz anda bizimle iletişime geçin. Erken müdahale olası büyük onarımların ve kazaların önüne geçmek açısından kritiktir. Özellikle hava yastığı sistemlerinde meydana gelen arızalar ve fren sistemlerindeki bazı problemler, zamanında müdahale edilmediği takdirde ciddi güvenlik riskleri oluşturabilir. Servisimizde, aracınızın emniyet sistemlerinin bakımını en profesyonel şekilde yaparak sizi ve sevdiklerinizi korumayı görev biliyoruz.

İlgili Konular

Kış Lastiğine Kadar Kullanılır

Kış Lastiğine Kadar Kullanılır

Lastik kullanımı araçlarda en kritik hususların başında yer alır. Sürüş sırasında zeminle aracın en önemli bağlantısı olan lastiklerin mevsim şartlarına uygun biçimde ve optimal basınç değerinde olması gerekir. Böylece maksimum verimde yol tutuşu sağlanır. Kullanım güvenliğinin ve sürüş konforunun korunması bakımından uygun lastik seçimi büyük önem taşırken, kış lastiklerinin yıl boyu kullanımı ve değişim zamanlarına ilişkin sorular merak konusu olmuştur. Mevsime özgü şartlar için farklı tekniklerle üretilen kış lastikleri sürekli kullanılamaz. Çünkü bu lastikler kış mevs...

Rehbere git

Periyodik Bakımda Neler Yapılmaktadır

Periyodik bakımda amaç aracınızın daha güvenli ve sağlıklı çalışması, performansının ise düşmemesidir. Özellikle bakımın düzenli ve belirli aralıklarla yapılması çok önemlidir. Aksatılması halinde ise istenmeyen olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir. Sizin ve diğer sürücülerin tehlikeye düşmemesi aynı zamanda aracınızın daha büyük sorunlar çıkarmaması için periyodik bakım zorunludur. Aracınız için gereken bakımın aralığını firmamıza sorarak öğrenebilirsiniz. Dizel araç sahibiyseniz 10.000 km’de ve benzinli araçlarda ise 15.000 km’de bakım yapılması uygundur. Yine de emin olamıy...

Rehbere git
Periyodik Bakımda Neler Yapılmaktadır
Güvenli Sürüş Takip Mesafesi

Güvenli Sürüş Takip Mesafesi

Trafikte tüm şoförlerin dikkat etmesi gereken kurallardan biri olan takip mesafesi son derece büyük önem taşımaktadır. Güvenli sürüş için takip mesafesi nasıl ayarlanır? Gitmekte olduğunuz sürat ile doğru orantılı şekilde artması gereken takip mesafesi dış şartlar ve sahip olduğunuz donanıma bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Fren sisteminizin ve lastiklerinizin doğru bir şekilde çalışıyor olması takip mesafenizi doğru şekilde belirleyebilmenize imkan tanıyacaktır. Aynı şekilde hava şartları uygun düzeyde olmadığında takip mesafenizi arttırarak güvenli sürüşü sağlayabi...

Rehbere git

Kışın Araçta Kontrol Edilmesi Gerekenler

Kışın aracınızın için dikkat edilmesi gereken bölgeler şu şekilde sıralanabilir; • Lastikler • Motor yağı ve hidrolik sistem sıvıları • Silecek ve aydınlatma sistemleri • Isıtma ve havalandırma sistemleri • Filtrelerin kontrolü ve değişimi • Egzoz bakımı Yukarıdaki durumlara dikkat ederek zorlu kış şartları boyunca aracınızı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Dikkat edeceğiniz bu durumlar aracınızın sağlığını koruyup ömrünü uzatacaktır. Aynı zamanda sürüş esnasında da sizlere büyük konfor sağlayacaktır.

Rehbere git
Kışın Araçta Kontrol Edilmesi Gerekenler