Oto Klima

Oto Klima

Araç içi konforun maksimum düzeyde sağlanması açısından oto klima sistemleri, oldukça büyük bir önem taşır.

Klima sisteminin verimli ve etkin bir şekilde çalışması için düzenli olarak bakım ve onarım işlemlerinin yapılması gerekir. Klima sisteminin bakım işlemleri arasında; klima gazının kontrolü, kompresör ve kondenser gibi ana bileşenlerin durumunun incelenmesi gibi bir dizi hizmet yer alır. Bu kontrollere ek olarak, hortumlar ve bağlantı noktaları sızıntı durumu bakımından test edilir ve kabin filtresi değiştirilir. Klima sisteminde yapılan düzenli bakım, pahalı onarımları engeller ve aracın iç hava kalitesini yükseltir.

Oto Klima Bakım ve Onarımı

Esenyurt oto klima servisi olarak, aracınızın klima sisteminin ihtiyaç duyduğu tüm bakım ve onarım işlemlerini en profesyonel şekilde gerçekleştiriyoruz. Yüksek kaliteli servis hizmetlerimiz ile, hem yakıt tüketiminizi optimize ediyoruz hem de sürüş konforunuzu maksimum düzeye taşıyoruz. 
 

Oto Klima Arızaları ve Çözümleri

Oto klima sistemlerinde karşılaşılan en yaygın problemler arasında; yetersiz soğutma, garip sesler duyulması ve koku yayılması gibi durumlar yer alır. Yetersiz soğutma sorunun kaynağı, genelde klima gazı miktarının azalmış olması veya sızıntılardır. Bu tür bir sorun durumunda, sistemdeki gaz seviyesi kontrol edilmeli ve ardından sızıntı testi uygulanmalıdır. Klima sisteminden garip sesler geldiğinin duyulması durumunda, kompresör arızasından şüphelenmek mümkündür. Kötü kokular ise, genellikle kirli kabin filtrelerinden veya bakteri birikiminden dolayı meydana gelir. Koku problemi, kabin filtresinin değiştirilmesi ve evaporatörün temizlenmesi ile çözülebilir. Oto klima tamiri Esenyurt servisimizde, klima sistemlerindeki tüm problemleri titiz biçimde çözüyoruz. Uzman teknisyenlerimiz en güncel teknik ekipmanlar ile donatılmış atölyemizde, sızıntı tespiti ve onarımı konusunda detaylı bir çalışma yürüterek klimanızın maksimum verimlilikle çalışmasını sağlar.  
 

Oto Klima Gaz Dolumu

Klima gazı, aracın klima sistemini soğutmaya yarayan özel bir sıvıdır. Bu gaz, klima sisteminde dolaşıp havayı soğutur ve iç ortamın serinlemesine katkı sunar. Klima gazı zamanla azalabilir veya klima sisteminde gaz sızıntısı meydana gelebilir. Klima sistemi bu gibi durumlarda etkin bir şekilde çalışamaz hale gelir. Gaz dolumu işlemleri, profesyonel servisler tarafından özel ekipmanların yardımı ile yapılmalıdır. Gaz dolumu öncesinde ise, sistemde herhangi bir sızıntı olup olmadığı muhakkak kontrol edilmeli ve sızıntı varsa onarılmalıdır. Oto klima gazı Esenyurt bölgesindeki servisimizde, uzman teknisyenlerimiz tarafından yüksek dikkat ve özen ile kontrol edilmektedir. Öncelikle herhangi bir sızıntı durumunu önlemek adına klima sistemi detaylı bir kontrol sürecinden geçirilir. Servisimizde, klima performansını maksimize etmek ve aracın iç konforunu artırmak için en kaliteli klima gazlarını kullanıyoruz.
 

İlgili Konular

Periyodik Bakımda Neler Yapılmaktadır

Periyodik Bakımda Neler Yapılmaktadır

Periyodik bakımda amaç aracınızın daha güvenli ve sağlıklı çalışması, performansının ise düşmemesidir. Özellikle bakımın düzenli ve belirli aralıklarla yapılması çok önemlidir. Aksatılması halinde ise istenmeyen olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir. Sizin ve diğer sürücülerin tehlikeye düşmemesi aynı zamanda aracınızın daha büyük sorunlar çıkarmaması için periyodik bakım zorunludur. Aracınız için gereken bakımın aralığını firmamıza sorarak öğrenebilirsiniz. Dizel araç sahibiyseniz 10.000 km’de ve benzinli araçlarda ise 15.000 km’de bakım yapılması uygundur. Yine de emin olamıy...

Rehbere git

Güvenli Sürüş Takip Mesafesi

Trafikte tüm şoförlerin dikkat etmesi gereken kurallardan biri olan takip mesafesi son derece büyük önem taşımaktadır. Güvenli sürüş için takip mesafesi nasıl ayarlanır? Gitmekte olduğunuz sürat ile doğru orantılı şekilde artması gereken takip mesafesi dış şartlar ve sahip olduğunuz donanıma bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Fren sisteminizin ve lastiklerinizin doğru bir şekilde çalışıyor olması takip mesafenizi doğru şekilde belirleyebilmenize imkan tanıyacaktır. Aynı şekilde hava şartları uygun düzeyde olmadığında takip mesafenizi arttırarak güvenli sürüşü sağlayabi...

Rehbere git
Güvenli Sürüş Takip Mesafesi
Kışın Araçta Kontrol Edilmesi Gerekenler

Kışın Araçta Kontrol Edilmesi Gerekenler

Kışın aracınızın için dikkat edilmesi gereken bölgeler şu şekilde sıralanabilir; • Lastikler • Motor yağı ve hidrolik sistem sıvıları • Silecek ve aydınlatma sistemleri • Isıtma ve havalandırma sistemleri • Filtrelerin kontrolü ve değişimi • Egzoz bakımı Yukarıdaki durumlara dikkat ederek zorlu kış şartları boyunca aracınızı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Dikkat edeceğiniz bu durumlar aracınızın sağlığını koruyup ömrünü uzatacaktır. Aynı zamanda sürüş esnasında da sizlere büyük konfor sağlayacaktır.

Rehbere git

Kış Lastiğine Kadar Kullanılır

Lastik kullanımı araçlarda en kritik hususların başında yer alır. Sürüş sırasında zeminle aracın en önemli bağlantısı olan lastiklerin mevsim şartlarına uygun biçimde ve optimal basınç değerinde olması gerekir. Böylece maksimum verimde yol tutuşu sağlanır. Kullanım güvenliğinin ve sürüş konforunun korunması bakımından uygun lastik seçimi büyük önem taşırken, kış lastiklerinin yıl boyu kullanımı ve değişim zamanlarına ilişkin sorular merak konusu olmuştur. Mevsime özgü şartlar için farklı tekniklerle üretilen kış lastikleri sürekli kullanılamaz. Çünkü bu lastikler kış mevs...

Rehbere git
Kış Lastiğine Kadar Kullanılır