Göçük Düzeltme
Oto Kaporta

Göçük Düzeltme

Boyasız göçük düzeltme hizmeti, aracınızın kaportasında meydana gelen küçük çarpmalar ve göçüklerin, aracın orijinal boyasına zarar vermeden düzeltilmesi işlemidir.

Esenyurt göçük düzeltme servisi olarak, bu hizmeti profesyonel bir şekilde sunuyor ve bu yöntem ile, aracınızın estetik bütünlüğünü korurken maliyetleri de minimum düzeye indiriyoruz.
 

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme Hizmeti

Bu teknik, araç park etme kazaları, hafif çarpmalar veya dolu hasarı gibi olumsuzluklarda oldukça etkilidir. Boyasız göçük düzeltme yöntemi uygulanırken, özel aletlerden faydalanılır. İşlem göçük olan bölgenin arka kısmından itme şeklinde yapılmaktadır. Bu işlem, kaporta yüzeyindeki göçüğü yavaşça düzelterek orijinal şekline geri kavuşturur. İşlem sırasında herhangi bir boyama yapılmadığı için, aracın fabrika çıkışı boyası da korunmuş olur. BU anlamda sunduğumuz boyasız göçük düzeltme hizmeti, aracınızın değerini koruma avantajına da sahiptir. Boyama işlemleri aracın yeniden satış değerini düşürebileceği için boyasız yöntemler ile bu risk ortadan kaldırılmış olur. Ayrıca, bu yöntem geleneksel göçük düzeltme ve boyama işlemlerine oranla hem daha hızlı hem de daha ekonomiktir. Profesyonel ve deneyimli teknisyenlerimiz ile, boyasız göçük düzeltme Esenyurt servisimizde, aracınızın kaportasındaki hasarları oldukça hızlı ve etkin bir biçimde onarıyoruz. Bu sayede araç sahipleri için zaman ve para tasarrufu sağlamış oluyoruz

Boyasız Göçük Düzeltme Yöntemleri

Boyasız göçük düzeltme yöntemleri, araç kaportasındaki hasarları onarmanın en etkili ve hızlı yollarındandır. Boyasız göçük düzeltme yöntemlerinden ilki; vakum yöntemidir. Vakum yaratan bir cihaz ile göçük vakumlanarak eski haline getirilir. Diğer bir yöntem, ısı ve soğuk uygulaması. Bu işlem sırasında, göçük olan yere ısı uygulanır ve hemen üzerine soğuk uygulanır, böylece genleşme olur ve göçük eski haline döner. PDR ise, en yaygın kullanılan yöntemler arasındadır. Bu işlem sırasında özel olarak tasarlanmış çubuklar yardımıyla göçük arka kısımdan itilir. Son yöntem olarak da yapışkan tabanlı çekme kitlerinden söz edilebilir. Kitler göçüğün üzerine yapıştırılır ve çekme aracı ile dışarı doğru çekilir. 
 
Bu yöntemler göçüğün boyutuna ve konumuna göre seçilebilir. Esenyurt boyasız göçük düzeltme servisimizde, bu modern teknikler sayesinde, araçlarınızda en minimal müdahaleler ile maksimum düzeltme gerçekleştiriyoruz. Boyasız göçük düzeltme yöntemi, özellikle boyanın zarar görmediği göçükler için ideal bir çözümdür ve çevre dostu bir işlemdir.
 
Esenyurttaki servisimizde gerçekleştirdiğimiz boyasız göçük düzeltme hizmetlerimiz, araç sahiplerine zamandan ve maliyetten tasarruf sağlar. Bunun yanı sıra da aracın yeniden satış değerini korur. Bu yöntem sayesinde, aracınızın estetik bütünlüğünü bozmadan kaporta hasarlarını en etkin şekilde gideriyoruz.
 

İlgili Konular

Periyodik Bakımda Neler Yapılmaktadır

Periyodik Bakımda Neler Yapılmaktadır

Periyodik bakımda amaç aracınızın daha güvenli ve sağlıklı çalışması, performansının ise düşmemesidir. Özellikle bakımın düzenli ve belirli aralıklarla yapılması çok önemlidir. Aksatılması halinde ise istenmeyen olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir. Sizin ve diğer sürücülerin tehlikeye düşmemesi aynı zamanda aracınızın daha büyük sorunlar çıkarmaması için periyodik bakım zorunludur. Aracınız için gereken bakımın aralığını firmamıza sorarak öğrenebilirsiniz. Dizel araç sahibiyseniz 10.000 km’de ve benzinli araçlarda ise 15.000 km’de bakım yapılması uygundur. Yine de emin olamıy...

Rehbere git

Kışın Araçta Kontrol Edilmesi Gerekenler

Kışın aracınızın için dikkat edilmesi gereken bölgeler şu şekilde sıralanabilir; • Lastikler • Motor yağı ve hidrolik sistem sıvıları • Silecek ve aydınlatma sistemleri • Isıtma ve havalandırma sistemleri • Filtrelerin kontrolü ve değişimi • Egzoz bakımı Yukarıdaki durumlara dikkat ederek zorlu kış şartları boyunca aracınızı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Dikkat edeceğiniz bu durumlar aracınızın sağlığını koruyup ömrünü uzatacaktır. Aynı zamanda sürüş esnasında da sizlere büyük konfor sağlayacaktır.

Rehbere git
Kışın Araçta Kontrol Edilmesi Gerekenler
Güvenli Sürüş Takip Mesafesi

Güvenli Sürüş Takip Mesafesi

Trafikte tüm şoförlerin dikkat etmesi gereken kurallardan biri olan takip mesafesi son derece büyük önem taşımaktadır. Güvenli sürüş için takip mesafesi nasıl ayarlanır? Gitmekte olduğunuz sürat ile doğru orantılı şekilde artması gereken takip mesafesi dış şartlar ve sahip olduğunuz donanıma bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Fren sisteminizin ve lastiklerinizin doğru bir şekilde çalışıyor olması takip mesafenizi doğru şekilde belirleyebilmenize imkan tanıyacaktır. Aynı şekilde hava şartları uygun düzeyde olmadığında takip mesafenizi arttırarak güvenli sürüşü sağlayabi...

Rehbere git

Kış Lastiğine Kadar Kullanılır

Lastik kullanımı araçlarda en kritik hususların başında yer alır. Sürüş sırasında zeminle aracın en önemli bağlantısı olan lastiklerin mevsim şartlarına uygun biçimde ve optimal basınç değerinde olması gerekir. Böylece maksimum verimde yol tutuşu sağlanır. Kullanım güvenliğinin ve sürüş konforunun korunması bakımından uygun lastik seçimi büyük önem taşırken, kış lastiklerinin yıl boyu kullanımı ve değişim zamanlarına ilişkin sorular merak konusu olmuştur. Mevsime özgü şartlar için farklı tekniklerle üretilen kış lastikleri sürekli kullanılamaz. Çünkü bu lastikler kış mevs...

Rehbere git
Kış Lastiğine Kadar Kullanılır